Růžová

Máte na výběr ze 2 druhů růžového čepovaného vína. Vždy jsou naraženy oba druhy. Čepovaná vína stáčíme moderní formou z kegů pomocí tlačeného dusíku.

 

Frankovka rosé…................alk.11,5%obj……cena 62kč…..1L……vinařství Vajbar Rakvice

Víno s barvou uzeného lososa. Ve vůni zaujmou ovocné tóny malin a červeného rybízu. Chuť je svěží, vyvážená s výrazem lesních jahod se šlehačkou. K vínu doporučujeme těstovinové saláty a jemné úpravy sladkovodních ryb.

 

Zweigeltrebe rosé….............alk.11%obj……cena 62kč….1L…....vinařství České vinařství Chrámce

Zweigeltrebe vyšlechtil ředitel vinařské školy v Klosterneuburgu v Rakousku dr. F. Zweigelt v roce 1922. V současnosti je Zweigeltrebe v Rakousku nejrozšířenější modrou odrůdou a plochy se stále zvětšují. U nás je Zweigeltrebe rosé jednou z nejvhodnějších odrůd pro výrobu růžových vín. Při správném školení dává krásná komplexní rosé. Víno Zweigeltrebe rosé je vyrobeno z modrých hroznů, které byly ihned po sběru lisovány, čímž se dosáhlo jemně narůžovělé barvy. V chuti vyplňuje mezeru mezi chuťovými zážitky z červených a bílých vín. Víno je velice svěží s příjemnou kyselinkou a vyváženým zbytkem cukru.

Doporučujeme jako aperitiv, k tvrdým sýrům, pečené rybě i k jehněčímu.

 

Cabernet Sauvignon rosé....alk.11,5%obj.....cena 68kč.....1L

Ovocná vůně, kde převládá červený rybíz a ostatní červené ovoce. Šťavnatá, ovocná, dobře strukturovaná a velmi harmonická chuť s jemnou kyselinou a dobrou délkou. 

 

Pro více informací vstupte do eshopu www.dobrevinopraha.cz