O nás

Po více než desetileté zkušenosti s provozováním vinoték v Břevnově, se naskytla možnost převzít provozní prostory vinotéky „Vínečko na Bořislavce“ na rozhraní Dejvic a Vokovic, jejichž nájemce ukončil činnost. Přebrání vinotéky proběhlo prakticky za provozu – vinotéka byla uzavřena pouze jeden jediný den a 1.10.2013 jsme otevřeli novou provozovnu.


Naše vinotéka má 52 m2 a její plocha je rozdělena do tří částí. První z nich je výčepní místnost se dvěma stoly a místy k posezení, ve druhé části je sociální zařízení a třetí část tvoří vlastní vinotéka s poličkami plnými lahvových vín od celé řady renomovaných vinařů z různých, převážně moravských vinařských podoblastí. Tato část může být rovněž pronajata jako salónek pro deset osob.
Z bývalé vinotéky jsme převzali pouze prostory a hezky znějící jméno. Zavedli jsme bohatější sortiment bílých i červených vín od svých osvědčených dodavatelů, upravili interiér a zavedli novou otvírací dobu. V současné době můžeme zákazníkům nabídnout celkem dvacet odrůd stáčených vín – deset bílých, osm červených a dvě růžová – v době 13.00–20.00 od pondělí do pátku a 14.00–18.00 v sobotu. Vína mohou zákazníci beze spěchu ochutnat a vychutnat v příjemném prostředí vinotéky, která poskytuje 10 míst k sezení, či zakoupit k domácí spotřebě. Vždy jednu z těchto odrůd nabízíme při prodeji „přes ulici“ za akční cenu 40,- Kč/litr. V akční nabídce se střídají vína červená s víny bílými a mění se vždy po čtrnácti dnech.
Vedle vín nabízíme i slivovici od firmy Žufánek, stáčenou i lahvovou medovinu a mandle či olivy.
Kromě popsaného sortimentu a svých zkušeností jsme přenesli do nové provozovny i hlavní zásadu naší obchodní politiky, to jest dodávat zákazníkům kvalitní vína za přijatelnou cenu.


Velkou výhodou vinotéky „Vínečko na Bořislavce“ je její snadná dostupnost dopravními prostředky MHD:
Tramvajemi 20 a 26 (stanice Bořislavka), autobusy 119, 131, 216, 218 (stanice Bořislavka) a 161 (stanice Horoměřická). V blízké budoucnosti k nim přibude i prodloužená trať A metra (stanice Bořislavka).
Věříme, že některá z těchto cest zavede zákazníky až k nám, kde se přesvědčí, že pod starým názvem je zde nabízen zcela nový obsah.

Těšíme se na vás.