Medovina

Včelovina

Včelovina je tradiční medovina vyrobená klasickou metodou, tj. fermentací roztoku včelího medu, vody a extraktu bylin a koření. Svoji chuť získává díky pečlivému výběru nejkvalitnějších slovenských medů, kterých vyvážená kupáž je základem budoucí chuti a aróma Včeloviny. Řízená fermentace speciálními chladnomilnými kvasinkami probíhá při nízkých teplotách 15-17 °C, což zabezpečuje lepší zachování aromatických a chuťových vlastností použitých surovin. Zrání Včeloviny probíhá obdobně za nízkých teplot. Délka zrání výrazným podílem ovlivňuje výsledné vlastnosti nápoje: čirý vzhled, jantarově-koňakovou barvu, příjemný medově bylinný svěží buket a harmonickou medově sladkou, mírně kořeněnou chuť. Včelovina se vyznačuje harmonicky vyváženým dojmem, na kterém má výrazný podíl.

Včelovina je výborná jako aperitiv nebo dezert. Vhodná v kombinaci s moučníky, ovocem, kořeněnými jídly. Podává se vychlazená na teplotu 12 - 16 °C. Medovina je královský nápoj, proto jeho podávání považujeme za vzácný okamžik. Budeme rádi, když si vychutnáte příjemné chvíle s přáteli a blízkými i ve společnosti Včeloviny.

Lahvová Včelovina Originál..........0,75L

Lahvová Včelovina Speciál...........0.75L

Ceny ZDE

 

Medovina Dolská

Výrobce: Výzkumný ústav včelařský s. r. o. Máslovce – Dol 94

Medovina je velmi vhodná jako aperitiv, podává se chlazená. Může se použít i k přípravě alkoholických koktejlů. V zimě můžeme podávat ohřátou na 60 stupňů, nebo 1:2 s vroucí vodou a plátkem citronu. Medovina je nejstarší český alkoholický nápoj. Vyrábí se z vody, medu, vína, cukru, jemného lihu, bylinných přísad a aromat. Obsah alkoholu 18% obj.

 

Lahvová medovina: hořká…………0,5L

                                mandlová…….0,5L

                                skořicová……..0,5L

Stáčená medovina: hořká…………....1L

                               mandlová…….....1L

                               skořicová….….....1L

Ceny ZDE

 

Staroslovanská medovina

Medovina je lahodný a ušlechtilý nápoj, který má v naší zemi tradici dlouhou několik staletí a je stále velmi oblíbený. Vychutnejte si příjemnou chuť medoviny, která je ideálním nápojem pro společenské události i pro večer strávený ve dvou. Medovina výborně chutná také ohřátá a lze ji použít na přípravu výborných míchaných nápojů.
Dopřejte si kvalitní medovinu vyrobenou z čistě přírodních surovin.

Staroslovanská medovina světlá - akátová ...0,75l

je čistá přírodní medovina vyrobená podle originální receptury z akátového medu.

Složení: med květový, voda, extrakt z bylin, min. 1rok zraje v sudech, není dolihovaná, Obsah alkoholu 13,5%, 1 l medoviny=30% květového medu

Original Slovenská medovina..............0,75l

Je čistá přírodní medovina vyrobená podle originální receptury z medovicového lesního medu. Tato medovina je delikatesou určenou pro labužníky, kteří znají a umí ocenit vyjímečnost chuti a vůně medovicového medu prokvašeného do medoviny.

Složení: med lesní tmavý, voda, min. 1 rok zraje v sudech, není dolihovaná
Obsah alkoholu 13,5%, 1 l medoviny=30% lesního tmavého medu
.