Tuzemská vinařská podoblast mikulovská (cca 5000 ha)

V této podoblasti najdeme známé obce jako Drnholec, Lednice, Mikulov, Perná, Popice, Strachotám, Valtice.

 

Nové Vinařství a. s.

Mladá společnost vyznávající inovativní přístup k pěstování révy vinné, sklizni hroznů a jejich zpracování, nebojácně vnikla na trh s řadou převratných novinek – produkuje pouze bílá vína a to i z modrých hroznů a navíc všechna vína standardně uzavírá šroubovým uzávěrem. Obhospodařuje 102 ha vinic vysazených v letech 2003 a 2004 v Novém Přerově a v Drnholci. Zatížení keřů je redukováno tak, aby z každého keře byla vyrobena jediná láhev vína(cca 1,5 kg hroznů).

 

Vinařství Kovacs, s. r. o.

Středně velká vinařská firma se řídí mottem ,,Umění ve víně“, vyjadřujícím postoj k práci ve vinici a ve sklepě. ,,Vinař víno maluje, skládá jim své verše, naplňuje pocity milovníků a znalců vín“. Šetrnost k přírodě, při práci ve vinici je samozřejmostí a vyjadřuje úctu a pokoru k přírodě. Na vinici je vysazeno 125 tisíc keřů, které nejsou přetěžovány. Výnosy do 2 kg hroznů na keř a skvělé víno jsou toho důkazem. Ve sklepích používají pokrokové a šetrné technologie, které umožní vyniknout líbezné primární vůni a svěží kyselince, ve víně najdeme mohutnost, sametovost, vysoký extrakt, sladění zbytkových cukrů a dlouhý pocit v ústech.

 

Víno Marcinčák

Vinařství sice sídlí v Mikulově, ale víno vzniká v moderním vinařském areálu, na východním okraji obce Novosedly. Vinařství Marcinčák dnes hospodaří na 100 ha vlastních vinic. Všechny vinice jsou obdělávány v duchu ,,integrované produkce“, což znamená skloubení účinné ochrany a ekologie. Celá produkce špičkových hroznů z těch nejlepších viničních tratí je zpracováno za pomoci nejmodernějších technologii, řízené kvašení je samozřejmostí.

 

Vinařství Skrášek

Vinařství Skrášek je rodinné vinařství, které se nachází v půvabné obci Perná, ležící na jihozápadním úpatí Pálavských vrchů, v klínu překrásných vápencových skal, uprostřed bohatých vinohradů a úrodné černozemě jižní Moravy. V současné době obhospodařuje 2,5 ha vinic.

 

Rodinné vinařství Šebesta

Vinařství Martin Šebesta vzniklo z nadšení a lásky k vínu v roce 2002.Rodinný podnik charakterizuje osobní a pečlivý přístup nejen k vínu, ale i k našim zákazníkům.Vinařství pro nás není jen povolání, ale koníček a život - prochází srdcem a dědí se z generace na generaci.